پرونده‌های الکترونیکی سلامت
پرونده‌های الکترونیکی سلامت

پرونده‌های الکترونیکی سلامت، به صورت مستمر به عنوان تکاملی در روند نگهداری پرونده‌های پزشکی معرفی شده‌اند. از آنجاییکه این کار به صورت الکترونیکی انجام می‌پذیرد، به این معنی است که نگهداری اطلاعات ، هم در جامعهٔ متخصصین سلامت و هم به صورت عمومی مورد حمایت و بحث قرار گرفته‌است.

در ایالات متحده آمریکا، 89% افرادی که در نظرسنجی اخیر مجله‌ی وال استریت شرکت کرده‌اند و ارائه‌دهندهٔ مراقبت‌های بهداشتی آن‌ها از پرونده‌های الکترونیک پزشکی استفاده می‌کرد، خود را با عنوان "بسیار/تا حدی مطمئن" در آن سازمان معرفی کرده در حالیکه 71% افرادی که ارائه‌دهندهٔ مراقبت‌های بهداشتی‌شان از پرونده‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند، در مورد این سازمان‌ها نظر مثبتی نداشتند. در سال 2008، بیش از 50 درصد افسران ارشد اطلاعات در یک نظرسنجی اعلام کردند که به منظور ایجاد امکان انتقال کامل در هر مرحله از مراقبت‌های بهداشتی، خواهان پرونده‌های الکترونیکی بهداشتی هستند که قابلیت جابجایی دارند.

مدیران اطلاعات سلامت، مسئول حفاظت از حریم خصوصی بیماران و آموزش کارکنان خود برای مدیریت و استفادهٔ مناسب از اطلاعات محرمانهٔ آن‌ها هستند. با افزایش اهمیت تکنولوژی در مراقبت‌های بهداشتی، مدیران اطلاعات سلامت می‌بایست در استفاده از اطلاعات پایگاه‌های داده، که گزارش‌های بسیار مهمی را برای مدیران و پزشکان ایجاد می‌کنند، صالح باقی بمانند.

۱۳۹۹ شنبه ۲۴ خرداد
643مشاهده